16 kwietnia 2016
Katedra Nauk o BezpieczeństwieAktualności

ABW w PWSZ w Chełmie

8 kwietnia br. gościliśmy po raz kolejny przedstawicieli Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na ciekawym i pożytecznym wykładzie otwartym pt. „ABW w systemie organów bezpieczeństwa państwa”. Ponownie cieszył się on sporym zainteresowaniem studentów, jak i absolwentów uczelni. Podczas prelekcji można było zapoznać się z historią i uwarunkowaniami działalności Agencji, jej zadaniami ustawowymi oraz współczesnymi wyzwaniami, które stoją przed tą służą specjalną. Pan płk Adam Gwiazdowicz zwrócił uwagę na działalność Agencji, która służy szeroko rozumianemu bezpieczeństwu kraju. Podkreślił również znaczenie postaw i czujności obywateli w kontekście ewentualnego zagrożenia terrorystycznego. Po wykładzie uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, bezpośredniej rozmowy z funkcjonariuszami, a nawet złożenia dokumentów rekrutacyjnych.