Godło Polski
wyszukiwarka zaawansowana
Wybierz obszar
Zgłoś błąd
wyślij formularz zgłoszeniowy

Aktualności

1 marca 2021
Instytut NeofilologiiKatedra Stosunków Międzynarodowych

Finał III Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej w PWSZ w Chełmie

27  lutego br. w Akademickim Centrum Współpracy Transgranicznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie toczyły się zmagania z ramach finału III Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej. Do rywalizacji przystąpiło 14 osób (w tym studentów, doktorantów), wywodzących się z największych polskich uczelni, jak również dwóch reprezentantów z zagranicy: Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie (Węgry) oraz Uniwersytet w Krajowie (Rumunia). Wśród finalistów znalazło się również dwoje studentów III roku kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne naszej Uczelni: Natalia Kucińska i Marek Łata.

Pełna lista uczestników finału:

  1. Mateusz Ambrożek (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)
  2. Jan Pabisiak (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)
  3. Maciej Kędzierski (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
  4. Răzvan M. Albu (Uniwerstyet w Krajowie, Rumunia)
  5. Piotr Nawała (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
  6. Jakub Zgłobicki (III LO, Lublin)
  7. Kacper Kociumbas (Uniwersytet Ekonomiczny, Wrocław)
  8. Natalia Kucińska (PWSZ, Chełm)
  9. Marek Łata (PWSZ, Chełm)
  10. Aleksandra Nędza (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
  11. Márk Sima (Uniwersytet Loránda Eötvösa, Budapeszt, Węgry)
  12. Aleksy Borówka (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)
  13. Damian Pałka (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
  14. Lena Pejo (XXI LO, Lublin)

Finaliści reprezentowali szeroką gamę kierunków: stosunki międzynarodowe, politologię, bezpieczeństwo wewnętrzne, międzyobszarowe studia indywidualne, historię, geografię czy gospodarkę przestrzenną.

Najwyższe noty i tytuły laureatów zdobyli:

  • Jan Pabisiak (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław) – I miejsce
  • Damian Pałka (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)  – II miejsce
  • Aleksy Borówka (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław) – III miejsce.

Na wysokim V miejscu uplasował się przedstawiciel PWSZ w Chełmie – Pan Marek Łata, a tuż poniżej Pan Jakub Zgłobicki – uczeń III LO w Lublinie – najmłodszy spośród dotychczasowych edycji uczestników olimpiady.

Fundatorami cennych nagród książkowych oraz rzeczowych, w tym laptopa, aparatów fotograficznych, itd., były: Polskie Towarzystwo Geopolityczne oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

Lista zakwalifikowanych do finału

1) Jakub Bajorek (Akademia Wojsk Lądowych, Wrocław)
2) Mateusz Ambrożek (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)
3) Jan Pabisiak (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)
4) Maciej Kędzierski (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
5) Marcin Adamczyk (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)
5) Răzvan M. Albu (Uniw. w Krajowie, Rumunia)
5) Piotr Nawała (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
5) Jakub Zgłobicki (III LO, Lublin)
9) Kacper Kociumbas (Uniwersytet Ekonomiczny, Wrocław)
9) Paulina Kozioł (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)
11) Jolanta Kotulak (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
12) Natalia Kucińska (PWSZ, Chełm)
12) Marek Łata (PWSZ, Chełm)
14) Wiktor Możgin (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)
15) Eryk Kowalczyk (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń)
15) Aleksandra Nędza (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
17) Magdalena Maj (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)
18) Michał Garbino (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń)
18) Márk Sima (Uniwersytet Loránda Eötvösa, Budapeszt, Węgry)
20) Aleksy Borówka (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)
20) Adam Kochanecki (Uniwersytet Śląski, Katowice)
22)** Damian Pałka (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków)
22)** Lena Pejo (XXI LO, Lublin)

Podobne aktualności