4 października 2016

Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

2 października br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie uroczyście zainaugurowano szesnasty rok akademicki. Uroczystości, tradycyjnie rozpoczęły się dzień wcześniej nabożeństwem w cerkwi p.w. Jana Teologa w Chełmie. Główne obchody w dniu 2 października br. poprzedziła msza św. w Bazylice NNMP w intencji społeczności akademickiej. Po mszy studenci, kadra i goście przy asyście orkiestry dętej przemaszerowali do Auli Instytutu Neofilologii. Oficjalną część inauguracji roku akademickiego otworzył JM Rektor PWSZ w Chełmie – dr inż. Arkadiusz Tofil.

Kolejnym punktem spotkania była immatrykulacja studentów I roku, wręczenie indeksów oraz wykład inauguracyjny, wygłoszony przez p. Wojciecha Lorenca – Kierownika Pracowni Bezzałogowych Statków Powietrznych w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych i p. dr inż. Bohdana Naumienko – Dyrektora Projektów Międzynarodowych – NTS Polska S.A., pt. Uniwersalne Zastosowanie Aerosatelitarnego Systemu Teledetekcji Bezzałogowej. Podczas uroczystości wręczono również specjalne wyróżnienia dla absolwentów, studentów kierunku: pilotaż oraz odznaczenia państwowe dla pracowników Uczelni.

{gallery}2016_Inauguracja{/gallery}