1 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Uroczystość poprzedziła msza święta w Bazylice p.w. NNMP w Chełmie odprawiona w intencji studentów i całej społeczności akademickiej.

Oficjalną część inauguracji roku akademickiego otworzył JM Rektor PWSZ w Chełmie – prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

"Początek roku akademickiego to wyjątkowe wydarzenie dla całej społeczności akademickiej. Szczególne znaczenie ma jednak dla studentów pierwszego roku, którzy stają na początku drogi do spełnienia marzeń i zdobycia niezbędnej wiedzy zawodowej. Życzę wszystkim wytrwałości i niesłabnącej woli rozwijania siebie i swoich umiejętności. Jestem przekonany, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie gwarantuje tę możliwość" – powiedział JM Rektor prof. nadzw dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Po tradycyjnym wybrzmieniu pieśni Gaude Mater Polonia, odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz wręczenie indeksów. Wykład inauguracyjny pt. O wartości wykształcenia wygłosił prof. dr hab. Aleksander Bobko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.