Leszek  2018.07.16 09:40

Studenci pielęgniarstwa pomagają nad jeziorem Białym

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym we Włodawie zorganizowała w okresie wakacyjnym nad jeziorem Białym w Okunice Punkt Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Ta ciekawa i niezwykle pożyteczna inicjatywa to przede wszystkim zapewnienie wczasowiczom większej kompleksowości usług w formie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, a także popularyzacja zdrowego trybu życia.
Dla studentów kierunku Pielęgniarstwo to oprócz utrwalenia nabytych umiejętności w Pracowni Podstaw Pielęgniarstwa oraz Zajęć Praktycznych i Praktyk Zawodowych także integracja studencka i atrakcyjna forma spędzenia czasu wolnego nad jednym z najbardziej popularnych jezior Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego.

W Punkcie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PWSZ w Chełmie będzie można wykonać testy diagnostyczne dla oznaczenia cholesterolu we krwi, oznaczyć glikemię za pomocą gleukometru, zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu  za pomocą alkomatu. Ponadto wczasowicze będą mogli wykonać pomiar temperatury, pomiar tętna i pomiar oddechu. Każdy zainteresowany lub zaniepokojony swoim ciśnieniem tętniczym krwi także będzie mógł je zbadać. Ma to znaczenie szczególnie w najbardziej upalne dni, podczas  korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych. Studenci dokonywać będą także pomiaru wzrostu, masy ciała, oraz wskaźnika BMI.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego Punktu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PWSZ w Chełmie.

Leszek  2018.07.13 08:48

Kurs przygotowujący do poprawkowej matury z matematyki

Zapisz się na intensywny kurs przygotowujący do poprawkowej matury z matematyki.

Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza wszystkich chętnych na intensywny 50-godzinny kurs przygotowujący do matury poprawkowej z matematyki (10 dni po 5 godz. każdego dnia).

Kurs odbędzie się w dniach  6-20 sierpnia 2018 r. (z wyłączeniem sobót, niedziel i 15 sierpnia).

Całkowity koszt kursu to 100 zł, z możliwością zwrotu w przypadku podjęcia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chemie.

Zajęcia odbędą się w budynku Instytutu Matematyki i Informatyki
PWSZ w Chełmie, ul. Pocztowa 54 C

ZGŁOSZENIA NA KURS – do dnia 3 sierpnia 2018 r.:

• osobiście: Dział Obsługi Studenta Instytutu Matematyki i Informatyki, ul. Pocztowa 54a, pok. 107 w godz. 7:30 – 14:30
  • telefonicznie: 82 562 11 24

Uwaga: w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń kurs może nie być uruchomiony.

Kwestionaruisz:

Druk wpłaty:

Zapraszamy!

Przyjdź, skorzystaj z naszej oferty i zdaj maturę !

Leszek  2018.07.04 08:16

Ruszył nabór wniosków o przyznawanie miejsc w Domu Studenckim

Ruszył nabór wniosków o przyznawanie miejsc w Domu Studenckim.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem przyznawania miejsc w Domu Studenckim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie w zakładce „DOM STUDENCKI” .

Terminy składania dokumentów:

• kandydaci na pierwszy roku studiów I i II stopnia – do dnia 31.08.2018 r.,
  • studenci wyższych lat studiów I i II stopnia – do 31.07.2018 r.

Dokumenty należy składać w Dziale Pomocy Materialnej Studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  22-100 Chełm ul. Pocztowa 54 , pok. 202 lub w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Leszek  2018.07.02 08:02

Bezpieczeństwo wewnętrzne

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie uzyskała pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie prowadzenia nowego kierunku BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE.

Bezpieczeństwo wewnętrzne to jeden z najnowszych kierunków studiów realizowanych na polskich uczelniach. Bogaty w wiedzę interdyscyplinarną, pozwala na zrozumienie zjawisk i procesów politycznych, społecznych i gospodarczych dotyczących bezpieczeństwa, zachodzących w skali globalnej, narodowej, regionalnej i lokalnej. Do najciekawszych z pewnością należą tematy takie jak terroryzm, bezpieczeństwo społeczne, tajne służby, elementy wiedzy o wywiadzie i kontrwywiadzie, techniki przesłuchań oraz wiele innych zajmujących zagadnień.

Absolwenci kierunku BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE znajdują pracę w jednostkach samorządu terytorialnego, organizacjach rządowych i pozarządowych. Chętnie aplikują także do służb mundurowych, takich jak Wojsko, Państwowa Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna i wielu innych.

Więcej szczegółów już niebawem!

Leszek  2018.06.27 09:37

Wystawa rysunku Edyty Kuklewskiej „widzimisie” w Bibliotece PWSZ w Chełmie

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę rysunku Edyty Kuklewskiej „widzimisie”. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w dniach od 25.05.2018 r. do 31.07.2018 r. w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Edyta Kuklewska ukończyła Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS (1991-1996). Dyplom z wyróżnieniem rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego. W latach 1996-1998  podyplomowe studia na scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, projektowaniem i malarstwem. Pracuje jako nauczyciel plastyki, rysunku oraz przedmiotów projektowych w szkołach w Lublinie.
W dorobku ma ponad 60 wystaw indywidualnych i zbiorowych.