Leszek  2018.04.27 12:54

V Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej rozstrzygnięty!

24 kwietnia br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbył się V Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Tegoroczna edycja po raz kolejny spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej, rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej, a także promocja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Komisja konkursowa przyznała 3 tytuły laureata (I miejsce: Agnieszka Górna – I LO Krasnystaw, II miejsce: Katarzyna Dudek – I LO Krasnystaw, III miejsce: Karol Kuśnierz – II LO Chełm) oraz 2 wyróżnienia (Maja Czajka oraz Paweł Jan Piątkowski z II LO w Krasnymstawie). Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom.

Konkursowi patronowali: JM Rektor prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil oraz Senator RP prof. dr hab. Józef Zając.

 Leszek  2018.04.26 09:32

Konkurs Fotograficzny - Impresje Matematyczne

Koło Naukowe Studentów PWSZ TV wspólnie ze studentami Budownictwa i Biblioteką Główną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie ogłaszają drugą edycję konkursu fotograficznego IMPRESJE MATEMATYCZNE! Tematem tegorocznej edycji są "BRYŁY I FIGURY PŁASKIE WE WSPÓŁCZESNYM BUDOWNICTWIE". W konkursie udział może wziąć młodzież w wieku 14-19 lat, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z miasta Chełm i powiatu chełmskiego oraz placówek objętych patronatem PWSZ w Chełmie, a także studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Do konkursu można zgłosić 3 prace. Więcej szczegółów w regulaminie.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału i przesłania swoich prac!

Regulamin:  

 Leszek  2018.04.26 09:30

Finał Konkursu wiedzy o zdrowym odżywianiu

13 kwietnia br. pod patronatem JM Rektora PWSZ w Chełmie prof. nadzw., dr hab. inż. Arkadiusza Tofila odbyła się I edycja Konkursu wiedzy o zdrowym odżywianiu, który skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych), z obszaru województwa lubelskiego. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania, rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki żywieniowej oraz kształtowanie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł, dotyczących problematyki zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej:

 Leszek  2018.04.26 09:29

Enter Air rekrutuje pilotów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie

Przedstawiciele Enter Air -  największej czarterowej linii lotniczej w Polsce – szukali pilotów wśród studentów i absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Proces rekrutacji jest częścią porozumienia o współpracy, które uczelnia podpisała w minionym roku.

Rekrutacja przeprowadzona była przez specjalistów z Działu Administracji Pilotów i Szkolenia Lotniczego linii Enter Air.  Studenci kierunku Mechanika i budowa maszyn ze specjalizacją Pilotaż samolotowy, którzy złożyli stosowne dokumenty i zostali wstępnie zakwalifikowani, w pierwszej kolejności przystąpili do pisemnych egzaminów sprawdzających wiadomości z zakresu wiedzy lotniczej. Następnie odbyła się telefoniczna rozmowa, która sprawdzała znajomość języka angielskiego.

Czytaj więcej:

 Leszek  2018.04.25 10:17

"100 lat polskiego lotnictwa" - Wystawa

Biblioteka PWSZ w Chełmie serdecznie zaprasza studentów, pracowników PWSZ w Chełmie oraz sympatyków lotnictwa do zwiedzenia wystawy „100 lat polskiego lotnictwa”. Na wystawie zostały zaprezentowane publikacje o tematyce lotniczej ze zbiorów Biblioteki PWSZ  w Chełmie oraz historyczne i współczesne fotografie samolotów i osób związanych z lotnictwem. Wystawę uzupełnia ekspozycja pt: " Stulecie lotnictwa polskiego na Lubelszczyźnie", przygotowana przez Klub 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Wystawa będzie czynna do 7 maja 2018 r. w Bibliotece Głównej ul. Pocztowa 54