Aktualności


Międzynarodowe Internetowe Sympozjum Naukowe „Przeciw człowiekowi. Dyktatury w Afryce w XX-XXI wieku” Chełm-Łuck, 11 stycznia 2021 r.

11 stycznia 2021 r. z inicjatywy profesorów Andrzeja Wawryniuka i Andrzeja Gila z Katedry Stosunków Międzynarodowych Instytutu Neofilologii odbyło się w formule webinarium Międzynarodowe Internetowe Sympozjum Naukowe „Przeciw człowiekowi. Dyktatury w Afryce w XX-XXI wieku”.

12 styczeń 2021Katedra Stosunków Międzynarodowych CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowujemy do lotniczych egzaminów językowych

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą kursów Centrum Lotniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

07 styczeń 2021Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Language, Culture, Politics. International Journal z Index Copernicus Value 71,86

Miło nam poinformować, iż czasopismo Language, Culture, Politics. International Journal (http://www.lcpijournal.pwsz.chelm.pl) wydawane przez trzy Katedry Instytutu Neofilologii: Anglistyki, Slawistyki oraz Stosunków międzynarodowych pozytywnie przeszło proces oceny i jest indeksowane w bazie ICI Journals Master List. Za rok 2019 wartość wskaźnika Index Copernicus Value (ICV) wyniosła 71,86 p.

https://journals.indexcopernicus.com/search/details?id=48516&lang=pl

08 grudzień 2020IN CZYTAJ WIĘCEJ

Seminarium naukowe "Monarchia w Europie"

Studenckie Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych PWSZ w Chełmie serdecznie zaprasza studentów do udziału w seminarium "Monarchia w Europie", 13 stycznia 2021 roku o godz. 17.30.

11 styczeń 2021Katedra Stosunków Międzynarodowych CZYTAJ WIĘCEJ

Wykłady i warsztaty z przedstawicielem Agencji Nasiennej w Lesznie

W dniach 25 listopada i 2 grudnia 2020 roku w PWSZ w Chełmie odbyły się wykłady z elementami warsztatów nt. „Ochrona wyłącznego prawa istotą innowacyjności, czyli wpływ działań Agencji Nasiennej na rozwój rolnictwa”, przeprowadzone przez p. Monikę Kawczyńską z Agencji Nasiennej w Lesznie.

08 grudzień 2020INR CZYTAJ WIĘCEJ

Komunikat Dyrektora Biblioteki PWSZ w Chełmie

W związku z sytuacją epidemiologiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informuję, że Biblioteka PWSZ w Chełmie pozostanie zamknięta dla Czytelników od dnia 9 listopada do 29 listopada 2020 roku.

12 listopad 2020Biblioteka CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza grupa studentów PIELĘGNIARSTWA zaszczepiona

11 stycznia 2021 roku pierwsza grupa studentów PIELĘGNIARSTWA Instytutu Nauk Medycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie została zaszczepiona przeciw koronawirusowi. Szczepienia w chełmskim szpitalu przeszło 8-miu studentów, kolejni otrzymają szczepionkę w następnych dniach. - Bezpieczeństwo naszych studentów oraz pracowników jest dla mnie najważniejsze. Na Uczelni wdrożyliśmy wszystkie, ściśle przestrzegane procedury związane z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. – powiedział Rektor prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil. – Zachęcam studentów oraz pracowników Uczelni do wzięcia udziału w programie szczepień, co pozwoli na bezpieczny powrót do normalnego trybu nauki i pracy, którego nam tak bardzo brakuje.

11 styczeń 2021Aktualności CZYTAJ WIĘCEJ

Listy studentów w obronie praw człowieka

114 listów w obronie praw człowieka napisali studenci i studentki II roku Stosunków Międzynarodowych PWSZ w Chełmie. Wydarzenie odbyło się w ramach międzynarodowej akcji pn. "Maraton Pisania Listów", organizowanej przez Amnesty International.

08 grudzień 2020Katedra Stosunków Międzynarodowych CZYTAJ WIĘCEJ

Decyzja Ministra w sprawie egzaminów certyfikatowych w PWSZ w Chełmie

Informujemy, że decyzją Ministra Edukacji i Nauki z dnia 9 listopada 2020 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otrzymała na okres 2 lat, począwszy od dnia 9 stycznia 2021 r. uprawnienie do organizowania egzaminów z języka polskiego jako obcego, na poziomach:

11 listopad 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Nasi partnerzy


ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ

s1
s2
s3
s4
s5
© Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie