Leszek  2019.07.10 13:46

PWSZ w Chełmie na Targach w Sitnie

5-7 lipca 2019 roku odbyła się XXXIII wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie. W trakcie targów można było podziwiać różne gatunki roślin ozdobnych oraz zwierząt m.in. bydło mleczne, konie, kozy, owce oraz drób, a także zapoznać się z ofertami firm branży rolniczej. Podczas targów nie mogło zabraknąć stoiska Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, która mogła zaprezentować swoją szeroką ofertę edukacyjną, a szczególnie kierunek ROLNICTWO. W ofercie PWSZ w Chełmie nie brakuje kierunku kształcącego przyszłych rolników i osób związanych z tą branżą w zakresie towaroznawstwa, agroturystyki, agrobiznesu, żywienia człowieka i organizacji wypoczynku oraz mechanizacji rolnictwa. Dzięki dużemu zainteresowaniu naszym stoiskiem, mogliśmy się pokazać z jak najlepszej strony oraz nawiązać nowe kontakty i oferty ciekawej współpracy. Podczas dwóch dni prezentacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie Dział promocji wsparli pani dr inż. Ewa Staromirowska-Krzaczek, dr inż. Jacek Cymerman oraz studentki i studenci kierunku Rolnictwo.

Leszek  2019.07.10 12:01

Nowoczesna siłownia w PWSZ w Chełmie

PWSZ w Chełmie oddała do użytku  siłownię ulokowaną w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach. Siłownia  wyposażona została w najnowocześniejszy sprzęt i maszyny do ćwiczeń. Będą z niej mogli korzystać studenci oraz pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Nowoczesna siłownia niewątpliwie przyczyni się do podniesienia kondycji fizycznej oraz promowania zdrowego stylu życia.

Galeria:

Leszek  2019.07.09 08:01

Student PWSZ w Chełmie jako jedyny w finale Olimpiady Geopolitycznej

6 lipca 2019 r. w oddziale chełmskim Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego odbył się II etap Olimpiady Geopolitycznej. Pośród 72 uczestników znajdowało się dwóch studentów chełmskiej PWSZ – Tomasz Kidyba oraz Marek Łata. Obaj są studentami kierunków Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Stosunki międzynarodowe i pełnią jednocześnie służbę w formacjach mundurowych. Po wypełnieniu testu Komisja Konkursowa w składzie: dr hab. Ignacy Kitowski, dr Iwona Lasek-Surowiec oraz mgr Marcin Oskierko przystąpiła do weryfikacji prac. Do finału, jako jedyny spośród wszystkich Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Polsce, zakwalifikował się Marek Łata.

Etap centralny olimpiady odbędzie się 30 listopada 2019 r., dzień przed dorocznym Kongresem Geopolityków Polskich.
Serdecznie gratulujemy!

Leszek  2019.07.08 08:27

Kurs przygotowujący do poprawkowej matury z matematyki

Nie zdałeś matury z matematyki?

Zapisz się na intensywny kurs przygotowujący do poprawkowej matury z matematyki.

Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Chełmie zaprasza wszystkich chętnych na intensywny 50-godzinny kurs przygotowujący do matury poprawkowej z matematyki (10 dni po 5 godz. każdego dnia).

Kurs odbędzie się w dniach 01-14 sierpnia 2019 r.

Całkowity koszt kursu to 100 zł, z możliwością zwrotu w przypadku podjęcia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chemie.  Zajęcia odbędą się w budynku Instytutu Matematyki i Informatyki PWSZ w Chełmie, ul. Pocztowa 54a

ZGŁOSZENIA NA KURS – do dnia 30 lipca 2019 r.:

• osobiście: Dział Obsługi Studenta Instytutu Matematyki i Informatyki,
    ul. Pocztowa 54a, pok. 107 w godz. 7:30 – 14:30
  • telefonicznie: 82 562 11 24

Kwestionariusz osobowy

Druk wpłaty

Uwaga: w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń kurs może nie być uruchomiony.

Zapraszamy!
Przyjdź, skorzystaj z naszej oferty i zdaj maturę!

Leszek  2019.07.07 13:41

38 Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika zakończone

6 lipca 2019 r. uroczyście zakończyły się 38 Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika, których organizatorem po raz kolejny  była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Wydarzenie to patronatem objęli Senator RP - prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. Józef Zając, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek oraz Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba.

W zawodach wzięło udział 15 załóg z całej Polski, a rywalizowały one na samolotach Cessna 152 i Diamond DA20. Na trzecim miejscu zawody ukończyli Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski, a na drugim stopniu podium stanęli Krzysztof Wieczorek i Kamil Wieczorek. Zasłużone zwycięstwo odnieśli Marcin Skalik i Joanna Skalik.

- Cieszę się, że organizując tego typu wydarzenia, przyczyniamy się do rozwoju sportów samolotowych, podnoszenia doświadczenia lotniczego naszych studentów, a także do wprowadzenia ich w szeroko pojęty świat lotniczy - powiedział Rektor – prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil - gospodarz i organizator zawodów.

Głównym sponsorem wydarzenia był LOT Crew, z którym PWSZ w Chełmie współpracuje w zakresie kształcenia lotniczego.

Galeria: