Aktualności


Sprzęt medyczny dla studentów Pielęgniarstwa

36 studentek i studentów II roku kierunku Pielęgniarstwo w ramach projektu „Program rozwojowy dla kierunku Pielęgniarstwo - II edycja” otrzymało bogato wyposażone torby oraz plecaki ze sprzętem medycznym o łącznej wartości ok. 10 tys. zł. Sprzęt przeznaczony jest na realizację obowiązkowych praktyk medycznych. Studenci otrzymali m.in. stetoskop elektroniczny, termometr z rejestratorem, usb, itp., a także detector żył i illuminator naczyniowy, podręczne EKG, dermatoskop i wiele innych.

02 lipiec 2020INM CZYTAJ WIĘCEJ

Czytelnia Biblioteki PWSZ w Chełmie otwarta dla studentów i pracowników

Biblioteka PWSZ w Chełmie informuje, że od 1 lipca 2020 r. zostaje wznowiona działalność Czytelni. Czytelnicy będą mogli korzystać ze zbiorów oraz ze stanowisk komputerowych w godzinach od 9.00 do 13.30

01 lipiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Nasi studenci na 15. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych w Toruniu

Zgodnie ze zmienionym kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2020 w dniach 13-16.06.2020 r. w Aeroklubie Pomorskim na lotnisku w Toruniu odbyły się 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka. Wzięli w nich udział także nasi studenci Patryk Gąsior oraz Damian Czak.

Obu panom serdecznie gratulujemy!

15 czerwiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Wizyta Ministra Wojciecha Maksymowicza w PWSZ w Chełmie

1 lipca br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie gościła Sekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. n.m. Wojciecha Maksymowicza. Przybyłego gościa w Akademickim Porcie Lotniczym przywitał Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie. Ministrowi towarzyszyła poseł na Sejm Anna Dąbrowska – Banaszek.

02 lipiec 2020Aktualności CZYTAJ WIĘCEJ

Uroczyste podsumowanie konkursu

22 czerwca 2020 r. odbyło się podsumowanie ,,I Konkursu na esej geopolityczny”. Konkurs został zorganizowany przez Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz chełmski oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.

26 czerwiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Wyniki I Konkursu na esej geopolityczny

Komisja Konkursowa zakończyła ocenę prac, które wpłynęły w ramach I Konkursu na esej geopolityczny. Konkurs był organizowany przez chełmski oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego oraz Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Uczestnicy pisali prace na jeden z wybranych tematów:  ,,Polska i Ukraina w grze mocarstw w XXI wieku”, ,,Geopolityczny wymiar bezpieczeństwa zasobów naturalnych Polski”, ,,Nowy Jedwabny Szlak jako narzędzie budowania potęgi Chin” oraz ,,Rosja Władimira Putina – geopolityczne wyzwania u progu trzeciego dziesięciolecia prezydentury”. Tytuły laureatów i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci.

10 czerwiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

Wraz z początkiem 2020 roku, na całym świecie rozpoczęły się obchody Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin (MRZR), ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ). Hasło przewodnie całorocznego przedsięwzięcia brzmi: „Chroniąc rośliny, chronisz życie”.

01 lipiec 2020INR CZYTAJ WIĘCEJ

Stypendia dla studentów PIELĘGNIARSTWA z powiatu hrubieszowskiego

Przypominamy, że studenci III roku studiów I stopnia oraz II roku studiów II stopnia PIELĘGNIARSTWA z powiatu hrubieszowskiego już od października 2020 r. będą mogli otrzymywać stypendia w wysokości 1200 zł miesięcznie.

Wszelkie informacje dotyczące składania wniosków oraz podstawę prawną znaleźć można na stronie Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

16 czerwiec 2020INM CZYTAJ WIĘCEJ

Nowa pozycja na liście wydawnictw PWSZ w Chełmie

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych pracowników naukowych - dr inż. Pawła Lonkwica oraz Dyrektora Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa PWSZ w Chełmie dr inż. Piotra Penkały, którzy wspólnie wydali książkę pt. "Metoda elementów skończonych - przykłady obliczeń numerycznych w programie SOLIDWORKS Simulation".

Pozycja skierowana jest zarówno do studentów jak i osób zaczynających swoją przygodę z obliczeniami numerycznymi.

Autorom serdecznie gratulujemy!

05 czerwiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Nasi partnerzy


ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ

s1
s2
s3
s4
s5
© Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie