10 stycznia br. gościliśmy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie r.pr. Marcina Andrzejewicza z Kancelarii Prawnej Filipek&Kamiński z siedzibą w Lublinie.

Spotkanie, w którym uczestniczyli studenci pielęgniarstwa, dotyczyło problematyki odpowiedzialności prawnej, w tym odpowiedzialności zawodowej, postępowania przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej oraz sądem pielęgniarskim, a także wybranych prawnych aspektów wykonywania zawodu pielęgniarki.

Prelekcja zakończyła się dyskusją poświęconą różnorodnym problemom prawnym, z którymi spotykają się osoby wykonujące ten zawód medyczny. Wśród uczestników spotkania znaleźli się bowiem studenci, którzy zawodowo są już związani ze służbą zdrowia.

Wykład odbył się w ramach zajęć z ,,Prawa medycznego”, a zorganizowała go dr Iwona Lasek-Surowiec.