Miło nam poinformować, że Pani Natalia Kucińska – tegoroczna absolwentka Filologii słowiańskiej i studentka Bezpieczeństwa wewnętrznego oraz Pan Marek Łata – student Stosunków międzynarodowych i Bezpieczeństwa wewnętrznego, zakwalifikowali się do finału III Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej.

Olimpiada składa się z trzech etapów. Drugi, decydujący o kwalifikacji do finału, został przeprowadzony w formie zdalnej w minioną sobotę, 11 lipca.

Uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu szeroko pojętej geopolityki jako interdyscyplinarnej dziedziny wiedzy z pogranicza politologii, geografii stosunków międzynarodowych, nauk wojskowych i bezpieczeństwa narodowego.

Międzynarodowa Olimpiada Geopolityczna jest przedsięwzięciem organizowanym pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. Finał tegorocznej Olimpiady odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie, w przeddzień dorocznego Zjazdu Geopolityków Polskich.