19 listopada 2018 r.  w ramach inicjatywy Katedry Nauk o Bezpieczeństwie pt. ,,Poniedziałek ze służbami specjalnymi”, odbyły się dwa spotkania z przedstawicielami służb specjalnych – Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.  Prelegenci wprowadzili słuchaczy w specyfikę działalności służb oraz wyjaśnili znaczenie tych formacji dla bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.  Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się też o podstawowych technikach pracy, zapoznać się z procesem rekrutacji oraz ścieżką kariery. W wykładach wzięli udział studenci, absolwenci, wykładowcy oraz młodzież z III Liceum Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie.