26 listopada 2018 r., dzięki uprzejmości Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie – Pani Marzeny Koprukowniak, odbył się drugi wykład otwarty w ramach ,,Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa i Prawa” – inicjatywy realizowanej przez Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie. Inspirującą prelekcję pt. ,,Bezpieczeństwo w zakładach karnych i aresztach śledczych. Między normą a rzeczywistością” wygłosił płk SW dr hab. Jerzy Nikołajew, który jest również adwokatem i nauczycielem akademickim w Katedrze Nauk o Bezpieczeństwie. Prelekcji wysłuchali uczniowie klas maturalnych oraz nauczyciele. Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników, którzy zadawali pytania i dyskutowali na temat różnych wymiarów bezpieczeństwie w zakładach penitencjarnych. Kolejne wykłady w ramach ,,Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa i Prawa” już niebawem. Zapraszamy!