13 grudnia 2018 r. Fundacja Instytut na rzecz Państwa Prawa przeprowadziła w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie warsztaty dla cudzoziemców oraz osób o polskim pochodzeniu. Program spotkania dotyczył praw i obowiązków obywatelskich w RP, zezwoleń pobytowych, Karty Polaka oraz prawnych aspektów uzyskiwania obywatelstwa. Uczestnicy skorzystali również z bezpłatnych porad prawnych. Od 2004 roku Fundacja na rzecz Państwa Prawa aktywnie uczestniczy w świadczeniu pomocy prawnej na rzecz cudzoziemców ubiegających się o status uchodźcy w Polsce.  Czwartkowe warsztaty odbyły się w ramach projektu ,,Polski My Naród”, finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Spotkanie zorganizowało Biuro Karier Żak.