18 listopada br. studenci kierunki Bezpieczeństwo wewnętrzne odbyli zajęcia programowe z przedmiotu Zarządzanie kryzysowe w praktycznej formie – w Centrum Zarządzania Kryzysowego Państwowej Straży Pożarnej  w Chełmie.

Była to znakomita okazja do zweryfikowania zdobytej dotychczas wiedzy teoretycznej z praktyką, jak również pozyskania zupełnie nowych wiadomości. Studenci zaznajomili się z procedurami postępowania strażaków w konkretnych sytuacjach zagrożenia czasu pokoju. Wizytę wzbogaciła możliwość bezpośredniego zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej.

Uczestnicy zwiedzili Centrum i zapoznali się z zasadami pełnienia służby, procedurami uruchamiania i kierowania do akcji ratowniczych konkretnych sił i środków, jak również mechanizmami dowodzenia podczas akcji ratowniczych.

Organizatorem spotkania był Pan płk Krzysztof Pacyna.