16 stycznia 2019 r. gościem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie będzie gen. Waldemar Skrzypczak. Wygłosi on prelekcję na temat współczesnych wyzwań i zagrożeń dla bezpieczeństwa Polski (aula C 113, godz. 10.00).

Waldemar Skrzypczak jest generał broni SZ RP w stanie spoczynku, oficerem dyplomowanym wojsk pancernych. W 1976 rozpoczął służbę wojskową jako podchorąży w Siłach Zbrojnych PRL. Dowodził 32 Pułkiem Zmechanizowanym, 16 Dywizją Zmechanizowaną, 11 Dywizją Kawalerii Pancernej oraz Wielonarodową Dywizją Centrum-Południe. W latach 2006-2009 był dowódcą Wojsk Lądowych.

Do udziału w wykładzie zapraszamy całą społeczność akademicką, młodzież szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych), nauczycieli i wszystkich zainteresowanych.

Prelekcji patronują: JM Rektor dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie oraz Senator RP dr hab. Józef Zając, prof. PWSZ w Chełmie. Organizatorem spotkania jest Katedra Nauk o Bezpieczeństwie oraz Polskie Towarzystwo Geopolityczne Oddział Chełm.