21 grudnia 2018 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Minister Obrony Narodowej podpisali porozumienie w sprawie realizacji programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej. Jest to kontynuacja zapoczątkowanego w ubiegłym roku pilotażowego projektu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej.

OPIS PROGRAMU

Legia Akademicka na wstępie rozpoczyna się szkoleniami teoretycznymi (trwają 30 godzin) prowadzonymi w formie wykładów w PWSZ w Chemie. Po ich ukończeniu w okresie wakacji odbędzie się 22-dniowe szkolenie praktyczne w jednostkach wojskowych. W trakcie tego szkolenia, za każdy dzień pobytu w jednostce wojskowej, uczestnik szkolenia otrzyma 91,10 zł. Pozytywne zaliczenie pierwszego etapu szkolenia uprawnia do udziału w kursie podoficerskim.

Kurs podoficerski będzie się odbywał również w formie wykładów - 20 godzin dla dowódców drużyn i 15 godzin dla instruktorów. Po jego zaliczeniu, absolwent kursu otrzyma pierwszy stopień podoficerski.

Legia Akademicka jest otwarta w równym stopniu dla studentów jak i studentek.

WSTĘPNE ZGŁOSZENIA I INFORMACJE

dr Iwona Lasek-Surowiec – kierownik Katedr Nauk o Bezpieczeństwie, Instytut Matematyki i Informatyki

PWSZ Chełm, ul. Pocztowa 54, pok. 209

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wniosek o powołanie do odbycia przeszkolenia wojskowego

WNIOSKI W WERSJI PAPIEROWEJ DOSTĘPNE SĄ W DZIEKANATACH ORAZ PRZY SZATNIACH

A NASTĘPNIE ZŁÓŻ:

• w Biurze Karier Żak, pok. 209 w budynku rektoratu,
  • Katedrze Nauk o Bezpieczeństwie, ul. Pocztowa 54a, pok. 101,
  • lub prześlij w wersji elektronicznej, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin składania wniosków: DO 8 LUTEGO 2019 R.

Nie zwlekaj, złóż wniosek jak najszybciej!