30 stycznia 2019 r. Katedra Nauk o Bezpieczeństwie w Instytucie Matematyki i Informatyki zorganizowała I edycję ,,Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z powiatu chełmskiego. Do zmagań konkursowych przystąpiło niemal 100 osób. Pytania dotyczyły problematyki związanej z pojęciem, istotą, rodzajami i składowymi bezpieczeństwa, zadaniami państwa na rzecz bezpieczeństwa, obrony cywilnej, terroryzmu czy bezpieczeństwa ekologicznego. Zwycięską szkołą okazało się I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie. Tuż za nią uplasował się  Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie.

Laureatami konkursu zostali:

1. Aleksandra Bisko,  I LO w Chełmie – I MIEJSCE, opiekun merytoryczny – Pani Ewa Betiuk
  2. Mikołaj Dragan,  ZSEiM w Chełmie – II MIEJSCE,  opiekun merytoryczny – Pani Renata Weremczuk
  3. Weronika Piątek, I LO w Chełmie – III MIEJSCE, opiekun merytoryczny – Pani Ewa Betiuk

Komisja Konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia – dla Marcela Szubartowskiego (I LO w Chełmie) oraz Natalii Tymickiej ( ZSEiM w Chełmie).

Uroczyste rozdanie nagród, połączone z wykładem otwartym płka dra Dariusza Dachowicza, odbędzie się na początku marca.