W dniach 15-16 kwietnia 2015r. pracownicy Katedry Pedagogiki brali udział w Międzynarodowej Naukowo-Praktycznej Konferencji: „Socjalno-pedagogiczne o medyczno-psychologiczne wspomaganie rozwoju osobowości w ontogenezie” zorganizowanej przez Katedrę Edukacji Przedszkolnej (Fakultet Socjalno-Pedagogiczny) Państwowego Brzeskiego Uniwersytetu im. A. Puszkina w Brześciu na Białorusi. Chełmską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową reprezentowali: Prof. dr hab. Piotr Mazur- kierownik Katedry Pedagogiki, dr Beata Komorowska i dr Halina Bejger. Wystąpienia naszych reprezentantów znalazły się w części plenarnej tej konferencji i obejmowały referaty na temat:

•  prof. dr hab. Piotr Mazur – Terapia i nauka przez teatr w warunkach szkoły przyszpitalnej,
  •  dr Halina Bejger – Telefony zaufania na świecie jako interwencyjna forma pomocy dzieciom i rodzinom,
  •  dr Beata Komorowska – Wartość zdrowia w hierarchii wartości młodzieży. Do interesujących wystąpień w plenarnej części konferencji należały także referaty pracowników Państwowego Brzeskiego Uniwersytetu im. A. Puszkina w Brześciu:
  •  doc. dr –M. Kowalewicz-Podstawowe kierunki i mechanizmy działalności w zakresie preorientacji zawodowej w warunkach innowacyjnego rozwoju kraju;
  •  doc. dr W. Moskaluk – Uczenie się relacji wewnątrzrodzinnych w młodych rodzinach wychowujących dzieci. Dalsze obrady konferencji przebiegały w pięciu sekcjach, z których trzem przewodniczyli jako moderatorzy nasi pracownicy:
  •  prof. dr hab. – Piotr Mazur- przewodniczący sekcji 3 „Kształtowanie zdrowego obrazu życia ludzi”;
  •  dr Halina Bejger –przewodnicząca sekcji 4 „Socjalno psychologiczne i pedagogiczne wspieranie rodziny;
  •  dr Beata Komorowska –przewodnicząca sekcji 5 „Psychologiczne wspomaganie rozwoju osobowości w ontogenezie”.

Interesująca tematyka konferencji oraz bogactwo przykładów badań naukowych i dobrych praktyk sprzyjały wymianie doświadczeń a także projektowaniu dalszej owocnej współpracy pomiędzy pracownikami naukowymi zaprzyjaźnionych Uczelni.