26 września 2019 roku w PWSZ w Chełmie przy ul. Pocztowej 54, Dyrektor Departament Edukacji i Sportu Miasta Chełm, Pani Dorota Cieślik zainaugurowała Dekadę Chełmskiej Edukacji 2019-2020. Podjęta inicjatywa będzie cyklem comiesięcznych działań, organizowanych w różnych placówkach edukacyjnych oraz użytku publicznego Miasta Chełm.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zapoczątkowała wszystkie przedsięwzięcia w ramach Dekady pod nazwą „Chełmski Festiwal Kreatywności”. Wzięli w niej udział przedstawiciele chełmskich placówek edukacyjnych wraz z uczniami i wychowankami, a także Kluby Młodych Odkrywców z opiekunami i partnerem lokalnym - Centrum Nauki Kopernik w programie KMO, którego partnerem jest PWSZ w Chełmie. Prezentacje szkół w zakresie ich potencjału i mocnych stron miały charakter otwarty, nie zabrakło ciekawych pokazów i doświadczeń.
Festiwal uroczyście rozpoczęła Pani Prorektor dr Beata Fałda życząc wszystkim uczestnikom udanego i pogodnego nowego roku szkolnego 2019/2020.