1 lipca br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie gościła Sekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. n.m. Wojciecha Maksymowicza. Przybyłego gościa w Akademickim Porcie Lotniczym przywitał Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie. Ministrowi towarzyszyła poseł na Sejm Anna Dąbrowska – Banaszek.

Minister Wojciech Maksymowicz z zainteresowaniem obejrzał postępy w budowie drogi startowej w Centrum Lotniczym PWSZ w Chełmie oraz flotę statków powietrznych, przeznaczoną do szkolenia studentów objętych ścieżką kształcenia na specjalizacji Pilotaż samolotowy i Pilotaż śmigłowcowy. Zasiadł także za sterami dwusilnikowego samolotu Tecnam P2006T.

W drugiej części wizyty delegacja zwiedziła kompleks laboratoryjny Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich. Prof. n. m. Wojciech Maksymowicz jako neurochirurg zainteresowany był szczególnie laboratoriami badań środowiskowych, w tym nowoczesną aparaturą, wykorzystywaną do badań w branży medycznej.

Na zakończenie spotkania Minister Maksymowicz z uznaniem podkreślił, iż chełmska Uczelnia w wyjątkowo innowacyjny i nowoczesny sposób wychodzi naprzeciw wyzwaniom i potrzebom rynku pracy.

 

 

 

Nasi partnerzy


ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ

s1
s2
s3
s4
s5
© Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie