30 września 2020 r. odbyło się spotkanie JM Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dra hab. inż. Arkadiusza Tofila, prof. PWSZ w Chełmie oraz przedstawicieli firmy GRUPA FEWATERM spółka z o.o. s.k., podczas którego podpisana została umowa na budowę nowej siedziby Instytutu Nauk Medycznych.

- Jest to jedna z naszych najpoważniejszych inwestycji w ostatnim czasie. To znaczące przedsięwzięcie, którego wartość sięga ponad 28 mln zł. Nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek planujemy oddać do użytku już w 2022 roku. W przyszłości będziemy chcieli stworzyć możliwość kształcenia nie tylko na kierunku pielęgniarstwo, ale również w innych obszarach nauk medycznych – mówi Rektor PWSZ w Chełmie.