1 października br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021. W tym roku z uwagi na trwającą pandemię Covid-19 uroczystość miała charakter zamknięty z ograniczoną liczbą uczestników.

Oficjalną część Inauguracji uroczyście otworzył JM Rektor PWSZ w Chełmie – dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie. - Uczelnia to wyjątkowe miejsce w przestrzeni publicznej. To miejsce pracy badawczej i kształcenia nowych pokoleń, stanowiących podstawę społeczności opartej na wiedzy. Zaufanie jakim obdarza nas kolejne pokolenie młodzieży, otwarte na wiedzę, pragnące zdobyć wykształcenie i kompetencje niezbędne na rynku pracy oraz pozwalające na rozwój własnych talentów i pasji. Tegoroczna inauguracja jest wyjątkowa ponieważ pierwszy raz w historii szkolnictwa wyższego musimy zmierzyć się z tak wielkimi ograniczeniami wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej. – powiedział prof. A. Tofil.

Po uroczystym odśpiewaniu pieśni Gaude Mater Polonia, odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz ślubowanie studenta pilotażu, a następnie symboliczne wręczenie czepka absolwentce kierunku Pielęgniarstwo.