11 stycznia 2021 roku pierwsza grupa studentów PIELĘGNIARSTWA Instytutu Nauk Medycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie została zaszczepiona przeciw koronawirusowi. Szczepienia w chełmskim szpitalu przeszło 8-miu studentów, kolejni otrzymają szczepionkę w następnych dniach. - Bezpieczeństwo naszych studentów oraz pracowników jest dla mnie najważniejsze. Na Uczelni wdrożyliśmy wszystkie, ściśle przestrzegane procedury związane z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. – powiedział Rektor prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil. – Zachęcam studentów oraz pracowników Uczelni do wzięcia udziału w programie szczepień, co pozwoli na bezpieczny powrót do normalnego trybu nauki i pracy, którego nam tak bardzo brakuje.