Ogólnouczelniane


Czytelnia Biblioteki PWSZ w Chełmie otwarta dla studentów i pracowników

Biblioteka PWSZ w Chełmie informuje, że od 1 lipca 2020 r. zostaje wznowiona działalność Czytelni. Czytelnicy będą mogli korzystać ze zbiorów oraz ze stanowisk komputerowych w godzinach od 9.00 do 13.30

01 lipiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Wyniki I Konkursu na esej geopolityczny

Komisja Konkursowa zakończyła ocenę prac, które wpłynęły w ramach I Konkursu na esej geopolityczny. Konkurs był organizowany przez chełmski oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego oraz Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Uczestnicy pisali prace na jeden z wybranych tematów:  ,,Polska i Ukraina w grze mocarstw w XXI wieku”, ,,Geopolityczny wymiar bezpieczeństwa zasobów naturalnych Polski”, ,,Nowy Jedwabny Szlak jako narzędzie budowania potęgi Chin” oraz ,,Rosja Władimira Putina – geopolityczne wyzwania u progu trzeciego dziesięciolecia prezydentury”. Tytuły laureatów i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci.

10 czerwiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Kolejny tom chełmskiej encyklopedii

Do rąk czytelników trafił już czwarty z kolei tom Encyklopedii Chełma, noszący podtytuł Miejsca Tom II część 2 L – Ż. Publikacja jest efektem pracy historyków, krajoznawców i regionalistów skupionych wokół Chełmskiego Towarzystwa Naukowego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie oraz przedstawicieli środowiska akademickiego Lublina. Kolejny tom encyklopedii jest najbardziej obszerny. Na 400. stronach publikacji znalazły się 264 hasła, ilustrowane 165. fotografiami, opisujące miejsca i instytucje miasta Chełm, rozpoczynające się na literę L do Ż.

22 maj 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Uroczyste podsumowanie konkursu

22 czerwca 2020 r. odbyło się podsumowanie ,,I Konkursu na esej geopolityczny”. Konkurs został zorganizowany przez Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz chełmski oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.

26 czerwiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Nowa pozycja na liście wydawnictw PWSZ w Chełmie

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych pracowników naukowych - dr inż. Pawła Lonkwica oraz Dyrektora Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa PWSZ w Chełmie dr inż. Piotra Penkały, którzy wspólnie wydali książkę pt. "Metoda elementów skończonych - przykłady obliczeń numerycznych w programie SOLIDWORKS Simulation".

Pozycja skierowana jest zarówno do studentów jak i osób zaczynających swoją przygodę z obliczeniami numerycznymi.

Autorom serdecznie gratulujemy!

05 czerwiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Nowoczesne Zarządzanie Biznesem

Kilka dni temu Biuro Karier Żak PWSZ w Chełmie zakończyło tegoroczną edycję wykładów organizowanych w ramach Programu Edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

20 maj 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Nasi studenci na 15. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych w Toruniu

Zgodnie ze zmienionym kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2020 w dniach 13-16.06.2020 r. w Aeroklubie Pomorskim na lotnisku w Toruniu odbyły się 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka. Wzięli w nich udział także nasi studenci Patryk Gąsior oraz Damian Czak.

Obu panom serdecznie gratulujemy!

15 czerwiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Studenci PWSZ w Chełmie w Kadrze narodowej Aeroklubu Polskiego

Miło nam poinformować, że w składzie kadry narodowej Aeroklubu Polskiego na rok 2020 znaleźli się nasi pilotażu PWSZ w Chełmie: Damian Czak, Patryk Gąsior, Kuba Książkiewicz i Albert Małek.
Jesteśmy dumni i mocno trzymamy kciuki!

05 czerwiec 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Pamięci ofiar Stalagu 319 w Chełmie

15 maja 2020 r. w ramach obchodów 76. rocznicy likwidacji Stalagu 319 w Chełmie, delegacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie z prof. PWSZ w Chełmie Józefem Zającem – prorektorem ds. rozwoju, złożyła wiązanki kwiatów w miejscach pamięci związanych z funkcjonowaniem obozu.

20 maj 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Nasi partnerzy


ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ

s1
s2
s3
s4
s5
© Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie