Ogólnouczelniane


Bal studenta

W tym roku data 14 lutego dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie nie oznaczała jedynie walentynek, ale była także ich świętem. Uroczysty Bal studenta PWSZ w Chełmie rozpoczął się polonezem w wykonaniu wszystkich uczestników. Zgromadzonych gości przywitali mgr inż. Dorota Rybaczuk - opiekun URSS, ustępujący ze stanowiska Przewodniczącego Samorządu Kamil Bańka oraz nowy Przewodniczący Kewin Lewicki. Najliczniejszą grupę stanowili studenci Mechaniki i budowy maszyn, lecz nie zabrakło przedstawicieli wszystkich kierunków chełmskiej Uczelni. Zabawę prowadził Taki Wodzirej, który dbał o taneczną muzykę oraz zabawy przygotowane we współpracy z Samorządem Studenckim.
Zabawa była wyśmienita i tak jak było zapowiedziane, trwała do samego rana! Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

16 luty 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Św. Mikołaj odwiedził Uczelnię

Do JM Rektora dra hab. inż. Arkadiusza Tofil, prof. PWSZ w Chełmie oraz Pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zawitała dziś Drużyna Św. Mikołaja. Ksiądz Jacek Lewicki oraz Przedstawiciele Samorządu Studenckiego złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i obdzielili słodkimi prezentami.

07 grudzień 2019Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

PWSZ w Chełmie sygnatariuszem Forum Wymiany Danych SMS

Miło nam poinformować, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie dołączyła do grona Sygnatariuszy Porozumienia w ramach przystąpienia do Forum Wymiany Danych SMS zatwierdzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Przystąpienie do grona Sygnatariuszy to kolejny element Kultury Bezpieczeństwa w Lotnictwie. Główną ideą Porozumienia jest wymiana istotnych informacji dotyczących badania zdarzeń lotniczych, zidentyfikowanych zagrożeń i działań następczych.  Służy to wnikliwemu przeprowadzeniu pełnego badania zdarzenia lotniczego, które wymaga wymiany informacji pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami biorącymi udział w zdarzeniu. Porozumienie zakłada, że przekazywane dane wykorzystywane będą z pełnym zachowaniem zasad Kultury Sprawiedliwego Traktowania – Just Culture i służyć będą wyłącznie w celu poprawy stanu bezpieczeństwa.

13 luty 2020Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Przedstawiciele PWSZ w Chełmie na XI Zjeździe Geopolityków Polskich

Myślą przewodnią XI Zjazdu Geopolityków Polskich, który odbył się 1 grudnia br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu,  była ,,Budowa siły narodowej”. Oddział Chełm reprezentowali: prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. Ignacy Kitowski oraz dr Iwona Lasek-Surowiec.

06 grudzień 2019Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Wizyta gości z Równego

7 listopada 2019 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie gościła w swoich murach wykładowców i studentów Uniwersytetu Gospodarki Wodnej i Wykorzystania Zasobów w Równym. Goście z Ukrainy spotkali się z Prorektorem ds. Rozwoju, prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. Józefem Zającem, Senatorem RP. Młodzież z zainteresowaniem słuchała informacji o systemie i poziomie kształcenia na naszej Uczelni. Wykładowcy i studenci mieli też okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych oraz poznać bogate zaplecze laboratoryjne Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie. Spotkanie zorganizowali i poprowadzili mgr Zygmunt Gardziński i mgr Natalia Popek.

15 listopad 2019Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Mikołajkowy Turniej za nami!

W ramach Mikołajkowego Turnieju PWSZ w Chełmie odbyło się wiele spotkań w sportowym duchu. W Turnieju wzięli udział zarówno studenci jak i pracownicy PWSZ w Chełmie.
Gratulujemy wszystkim drużynom i dziękujemy za sporą dawkę pozytywnych emocji na boisku! Brawo za zaangażowanie i ducha walki!

Oto zwycięskie drużyny:

Turniej Piłki Siatkowej:
1. Bolce Golce
2. Noł Nejmy
3. RMF

Turniej Piłki Halowej:
1. Kadra PWSZ
2. Drużyna X3
3. Sikalafą FC

13 grudzień 2019Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

PWSZ w CHEŁMIE wspiera młodych sportowców

Miło nam przedstawić młodych chełmskich sportowców, których wspieramy i którym kibicujemy. Zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS 5 Chełm reprezentują miasto Chełm w turniejach badmintona rangi wojewódzkiej i krajowej. Klub działa od 2006 roku i jest Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej zarejestrowanym w Urzędzie Miasta Chełm pod nr 20. Przez kilkanaście lat działalności jego wychowankowie osiągnęli szereg znaczących sukcesów sportowych.
Życzymy im wielu zwycięstw i gorąco trzymamy kciuki!

05 grudzień 2019Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Warsztaty dla studentów "Jak mądrze wziąć kredyt?"

Ekspertki z chełmskiego Oddziału Open Finance zapraszają studentów PWSZ na warsztaty dotyczące kredytu hipotecznego. Warto "uzbroić się" w wiedzę z tego zakresu, aby umiejętnie podejmować decyzje kredytowe.

05 listopad 2019Ogólnouczelniane CZYTAJ WIĘCEJ

Nasi partnerzy


ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ

s1
s2
s3
s4
s5
© Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie