W trosce o zdrowie pracowników i studentów w rektoracie oraz dziekanatach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie firma OZON Patrol - Ozonowanie Lublin przeprowadziła profilaktyczną dezynfekcję chemiczno-ozonową.

W pierwszej kolejności była to dezynfekcja chemiczna powierzchni płaskich, takich jak drzwi, stoły, klamki przy pomocy bezaldehydowej chemii o bardzo wysokich właściwościach biobójczych. Użyta chemia po odparowaniu jest jednocześnie bezpieczna dla zdrowia ludzi. Następnie przeprowadzono dezynfekcję ozonem. Profilaktyka antybakteryjna i antywirusowa jest niezmiernie ważna nie tylko w czasie pandemii koronawirusa. Obecne czasy wymagają wprowadzenia restrykcyjnych planów i zasad sterylizacji pomieszczeń oraz propagowania środków dezynfekcji osobistej.
Od wielu tygodni przy wejściu do budynków PWSZ umieszczone są środki do dezynfekcji dłoni, których użycie jest obowiązkowe.