PWSZ w Chełmie, jako uczestnik akcji "Nie palę, bo..." miała dzisiaj przyjemność gościć mobilny gabinet konsultacyjno-profilaktyczny.
Akcja "Nie palę, bo..." jest ogólnopolskim działaniem, prowadzonym wspólnie przez Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Program Zdrowia i Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, służącym promowaniu zdrowego stylu życia.

Kilkadziesiąt osób na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii, skorzystało z bezpłatnych konsultacji i badań, między innymi z:

• badań czynności układu oddechowego przy użyciu spirometru,
  • badań zawartości tlenku węgla (CO) w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera,
  • pomiarów, wagi, wzrostu, ciśnienia oraz możliwości przeprowadzenia testów:
  • Fegerstroma,
  • testu określającego stadium zaawansowania nałogu.

Mobilny gabinet, to tylko jedno z działań prowadzonych w ramach programu: "Nie palę, bo..".
PWSZ w Chełmie wspiera tę cenną akcję i promuje tym samym także wśród pracowników oraz studentów zdrowy styl życia.