Miło nam poinformować, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie dołączyła do grona Sygnatariuszy Porozumienia w ramach przystąpienia do Forum Wymiany Danych SMS zatwierdzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Przystąpienie do grona Sygnatariuszy to kolejny element Kultury Bezpieczeństwa w Lotnictwie. Główną ideą Porozumienia jest wymiana istotnych informacji dotyczących badania zdarzeń lotniczych, zidentyfikowanych zagrożeń i działań następczych.  Służy to wnikliwemu przeprowadzeniu pełnego badania zdarzenia lotniczego, które wymaga wymiany informacji pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami biorącymi udział w zdarzeniu. Porozumienie zakłada, że przekazywane dane wykorzystywane będą z pełnym zachowaniem zasad Kultury Sprawiedliwego Traktowania – Just Culture i służyć będą wyłącznie w celu poprawy stanu bezpieczeństwa.