W dniach 1-2 kwietnia 2019 r. Rektor – prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil gościł w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przedstawicieli Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, z Wydziału Zarządzania i Dowodzenia. Na czele delegacji stał Pan dr hab. Telesfor Marek Markiewicz, profesor nadzwyczajny - kierownik Katedry Zarządzania Lotnictwem Cywilnym. Towarzyszyli mu: dr Władysław Leśnikowski, dr Zbigniew Siemieniec oraz dr Dariusz Żyłka.
Wizyta miała na celu poznanie potencjału naukowego stron, zdefiniowanie możliwych do obszarów współpracy, prezentację bazy laboratoryjnej Centrum Studiów Inżynierskich oraz Centrum Lotniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.