6 lipca 2019 r. w oddziale chełmskim Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego odbył się II etap Olimpiady Geopolitycznej. Pośród 72 uczestników znajdowało się dwóch studentów chełmskiej PWSZ – Tomasz Kidyba oraz Marek Łata. Obaj są studentami kierunków Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Stosunki międzynarodowe i pełnią jednocześnie służbę w formacjach mundurowych. Po wypełnieniu testu Komisja Konkursowa w składzie: dr hab. Ignacy Kitowski, dr Iwona Lasek-Surowiec oraz mgr Marcin Oskierko przystąpiła do weryfikacji prac. Do finału, jako jedyny spośród wszystkich Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Polsce, zakwalifikował się Marek Łata.

Etap centralny olimpiady odbędzie się 30 listopada 2019 r., dzień przed dorocznym Kongresem Geopolityków Polskich.
Serdecznie gratulujemy!