23 października 2019 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie gościli Pan Paweł Szymanek oraz Pan Artur Szymański - przedstawiciele LOT Aircraft Maintenance Services – firmy zajmującej się kompleksową obsługą samolotów pasażerskich dla linii lotniczych z całego świata, w tym Polskich Linii Lotniczych LOT. Podczas spotkania studenci kierunku Mechanika i Budowa Maszyn ze specjalności Mechanika Lotnicza zostali zapoznani z zasadami rekrutacji, aktualną ofertą pracy na stanowisku mechanika lotniczego, ścieżką kariery oraz systemem szkoleń podwyższających kwalifikacje, na jakie mogą liczyć jako absolwenci chełmskiej Uczelni. Przedstawiciele przybliżyli też studentom charakterystykę pracy w firmie obsługowej o zasięgu globalnym. Dzięki współpracy z LOT Aircraft Maintenance Services absolwenci PWSZ w Chełmie mają szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy na polskim rynku w firmie obsługującej takie samoloty jak m.in. Embrer 195 czy Boeing 787 Dreamliner.