26.11.2019 roku w siedzibie LOT Aircraft Maintenance Services została zawarta umowa na realizację szkoleń pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie a LOTAMS. Umowę podpisał JM Rektor, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie, a w imieniu LOTAMS Pan Marcin Kwietniak, dyrektor Biura Sprzedaży i Rozwoju. Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie szkoleń związanych z podniesieniem kompetencji uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie oraz Rzeszowie. Umowa będzie realizowana do czerwca 2020 roku.

W ramach zawartej umowy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przeprowadzi dla LOT Aircraft Maintenance Services cykl szkoleń  z zakresu przepisów Part 145, PART 147, Prawa Lotniczego, Human Factor, Języka angielskiego - technicznego oraz ATA 20. Mają one na celu poszerzenie zakresu wiedzy uczniów kształcących się w zawodzie Technik mechanik lotniczy oraz wybranej kadry pedagogicznej szkół.  Umowa realizowana jest w ramach projektu „Kształcenie wysokich lotów” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego realizowanego w latach 2014-2020.

Warto nadmienić, że współpraca pomiędzy LOTAMS a PWSZ w Chełmie, rozpoczęła się dużo wcześniej i odbywa się na różnych płaszczyznach, a podpisanie umowy na realizację szkoleń jest kolejnym sukcesem obu stron.
Na spotkaniu obecny był również Dyrektor Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie Łukasz Puzio wraz z przedstawicielami studentów Mechaniki i budowy maszyn specjalność Mechanika lotnicza. W ramach spotkania studenci mogli zwiedzić siedzibę LOTAMS oraz zapoznać się ze specyfiką pracy przy obsłudze technicznej samolotów pasażerskich.

Fot. Dzięki uprzejmości LOTAMS.