Studia podyplomowe skierowane są dla osób nieposiadających przygotowania pedagogicznego i mających dyplom ukończenia studiów wyższych (magisterskich lub licencjackich/inżynierskich). Studia te umożliwiają podjęcie pracy w szkole w charakterze nauczyciela. Absolwent tych studiów nabywa wiedzę i umiejętności pedagogiczne oraz psychologiczne, które umożliwią mu efektywną pracę w podjętym zawodzie zgodnie ze standardami kształcenia nauczycieli.

• Czas trwania :
    3 semestry , w tym 355 godzin zajęć i 150 godzin praktyk ( Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 roku).
  • Zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym w soboty i niedziele, co dwa tygodnie.
  • Zasady rekrutacji:
    według kolejności zgłoszeń
  • Terminy zgłoszeń:
    rekrutacja prowadzona jest systemem otwartym
  • Zasady przyjęć:
    absolwenci uczelni wyższych, posiadający dyplom licencjata, inżyniera lub magistra (odpis dyplomu), wypełniony kwestionariusz osobowy (do pobrania), 2 fotografie typu legitymacyjnego, kserokopia dowodu osobistego
  • Opłaty:
    1100zł – opłata za semestr (możliwość wniesienia opłaty w ratach).