5 lutego br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie gościła w swoich murach ponad 130 uczniów ukraińskiego pochodzenia, uczących się obecnie w chełmskich i włodawskich szkołach średnich. W auli Spotkał się z nimi Konsul Honorowy Ukrainy Pan Stanisław Adamiak, Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu p.o. Dorota Cieślik i przedstawicielki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie – Fili w Chełmie oraz Straży Granicznej. Podczas spotkania poruszano ważne dla młodzieży ukraińskiej zagadnienia związane z nauką w Polsce, legalizacją pobytu, prawami i obowiązkami cudzoziemców, itd. Przedstawiona została także oferta edukacyjna oraz stypendialna, jaką proponuje studentom z zagranicy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.