W dniu 23 stycznia 2019 o godzinie 9:30 w auli PWSZ przy ulicy Wojsławickiej 8b odbyło się spotkanie pod hasłem „Pierwsza praca: szanse i zagrożenia” organizowane przez Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.  Głos zabrały p.o. dyrektora Instytutu dr Mirosława Kawecka i mgr Dorota Górnik. Prelekcję tytułową przeprowadził przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy nadinspektor Leszek Ostasz, który zwrócił szczególną uwagę na pułapki i problemy z jakimi spotykają się osoby wkraczające na rynek pracy. Informacje te skierowane do uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów dotyczyły poprawnego zatrudniania, nieuczciwych praktyk pracodawców a nawet niebezpieczeństw związanych z handlem ludźmi.

W imieniu Instytutu serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym w tym dyrekcji i przedstawicielom:

• Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie
  • Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych im. Żołnierzy 24 Pułku Artylerii Pancernej w Chełmie
  • Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie
  • IV Liceum Ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie
  • Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w Chełmie.