Podczas XVI edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki nie zabrakło projektów edukacyjnych Katedry Slawistyki:

1. „Dziedzictwo Ormian lwowskich: historia, religia, zabytki” - projekt dotyczył istnienia we Lwowie wspólnoty ormiańskiej, jako integralnej części wielokulturowej palety ludności miasta pogranicza, zachowującej własny, oryginalny charakter narodowy, kulturowy i religijny. Poprzez poznanie poszczególnych zabytków "ormiańskiego Lwowa" można było poczynić interesującą wycieczkę w kulturę ludu współtworzącego poprzez wieki wielokulturową tożsamość pogranicza. Kierownikiem projektu była dr Olga Osadczy.
  2. „Wirtualny spacer po zakątkach Rosji” - celem projektu było wzbudzenie zainteresowania kulturą rosyjską, zabytkami, walorami przyrodniczymi. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną oraz krótkie filmiki, dzięki czemu zwiedzili wirtualnie ciekawe miejsca w różnych zakątkach Rosji. Projekt podsumował quiz wiedzy z nagrodami. Kierownikiem projektu była pani mgr Ewelina Śmigielska, współorganizatorami - studentki III roku: Karolina Cywko i Paulina Janiczuk oraz student II roku Grzegorz Łakuta.

Projekty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Uczestniczyli w nich uczniowie:  Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie, II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki oraz Szkoły Podstawowej nr 8 im. B. Z. Wirskiego w Chełmie.

Dziękujemy za udział! Zapraszamy w przyszłym roku!