Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu tematyką związaną z bezpieczeństwem i prawem wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych), Katedra Nauk o Bezpieczeństwie PWSZ w Chełmie zainicjowała cykl wykładów tematycznych pn. ,,Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa i Prawa”. Zaproszenie do udziału w tym cyklu kierowane jest do młodzieży z terenu całego województwa lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem klas mundurowych.

W ramach niniejszego przedsięwzięcia proponujemy uczniom udział w  wykładach, które będą odbywały się w uczelni lub bezpośrednio w szkołach.

Jednocześnie zachęcamy, aby przedstawiciele szkół nadsyłali własne propozycje  wykładów/wystąpień, które wzbogacą podstawę programową wiedzy o społeczeństwie lub innych przedmiotów związanych wprost z bezpieczeństwem i/lub systemem prawnym.

Integralną częścią ,,Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa i Prawa” będzie tematyczny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, który odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2019 r.

Wykłady w ramach cyklu zainaugurowane zostaną już 19 listopada 2018 r. (,,Poniedziałek ze służbami specjalnymi w PWSZ w Chełmie”). Tego dnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie gościć będzie przedstawicieli Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Spotkania poświęcone będą roli służb specjalnych, specyfice pracy w tych formacjach, technikom operacyjnym oraz procedurom rekrutacyjnym. Prelekcje odbędą się odpowiednio o godz.: 10.00 (CBA) oraz 13.15 (ABW) w auli  302 Instytutu Matematyki i Informatyki, przy ul. Pocztowej 54a.