Informacje nt. szkolenia do uzyskania uprawnienia na typ statku powietrznego Cessna 152

realizowanego w ramach projektu:
„Program rozwojowy PWSZ w Chełmie – na rzecz Rozwoju Regionalnego”

• Miejsce realizacji szkolenia: siedziba firmy ROYAL-STAR, ul. Lotniskowa 16, Mielec.
  • Szkolenie realizowane będzie w dwóch trzydniowych sesjach (od piątku do niedzieli włącznie), tj. w dniach:
    1. 22.11.2019 r. - 24.11.2019 r. (szkolenie teoretyczne)
    2. 29.11.2019 r. – 01.12.2019 r. (szkolenie praktyczne)
  • Szkolenie realizowane będzie w godzinach:
    1. 09:00 - 19:00
  • Uczelnia zapewnia:
    1. dojazd na miejsca szkolenia: wyjazd do Mielca spod parkingu przy ul. Partyzantów w dniach 22.11.2019 r. oraz 29.11.2019 r., o godzinie 4.50.
    2. zakwaterowanie: po 2 noclegi w ramach każdej sesji szkoleniowej w HOSTELU PREMIUM, ul. Racławicka 6, 39-300 Mielec (noclegi w pokojach 2-osobowych ze śniadaniem);
    3. obiadokolację podczas każdego dnia szkolenia;
    4. ubezpieczenie.
projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Szczegóły projektu:

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

Priorytet: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju

Działanie: 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych

Okres realizacji projektu: 2019-06-01 do: 2022-12-31

Wartość projektu: 7 727 668,03 zł

Cel projektu: Projekt ma na celu podniesienie do XII.2022 jakości kształcenia praktycznego na specjalnościach lotniczych na rzecz rozwoju regionalnego w PWSZ w Chełmie poprzez nabycie dodatkowych kwalifikacji i kompetencji 53 studentów/-ek., przygotowujących ich do wejścia na rynek pracy, oraz odpowiadające potrzebom Uczelni i regionu nabyte umiejętności dydaktyczne kadr (2 os.). Projekt wynika z potrzeby rozszerzenia praktycznego wymiaru kształcenia zawodowego na kierunkach lotniczych, a w konsekwencji zwiększenia atrakcyjności i możliwości zatrudnienia absolwentów, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku. W ramach zintegrowanego programu rozwoju Uczelni na rzecz rozwoju regionalnego realizowane będą moduły: moduł programów kształcenia, podnoszenia kompetencji i zarządzania w instytucjach szkolnictwa wyższego. Wsparcie w obrębie modułu 2 obejmuje kompetencje zawodowe i komunikacyjne, w tym interpersonalne oraz certyfikowane kursy/szkolenia, dodatkowe zajęcia z pracodawcą, wizyta studyjna u pracodawcy.

Grupa docelowa: 71 studentów (14K/57M) kierunku Mechanika i Budowa Maszyn: specjalność Inżynieria lotnicza, specjalizacja Pilotaż samolotowy/Pilotaż śmigłowcowy oraz specjalność: Mechanika lotnicza PWSZ w Chełmie. Z uwagi na zintegrowany program szkolenia oraz wymagania wstępne względem uczestników projektu dopuszcza się możliwość przystąpienia do projektu osób będących na dwóch ostatnich latach studiów, tj. Od maks. V do VIII semestru studiów; 2)kadra dydaktyczna: 3os(m) instruktorów szkolenia praktycznego OKL PWSZ w Chełmie: kadra personelu lotniczego OKL PWSZ w Chełmie/instruktorzy szkolenia praktycznego, zaangażowani w proces kształcenia studentów specjalizacji Pilotaż, zatrudnieni w strukturach OKL, wykazujący potrzebę nabycia uprawnień.

GŁÓWNE DZIAŁANIA

DLA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

PILOTAŻ SAMOLOTOWY

• DO UZYSKANIA UPRAWNIENIA INSTRUKTORA SAMOLOTOWEGO FI(A)R,
  • WARSZTATY Z PRZEDSTAWICIELAMI LINII LOTNICZEJ.

PILOTAŻ ŚMIGŁOWCOWY

• LOTY DOSKONALĄCE W ZAKRESIE NIEZBĘDNYM DO UZYSKANIA PRAKTYCZNYCH UMIEJĘTNOŚCI/WYMAGAŃ STAWIANYCH DLA PILOTÓW HEMS,
  • WIZYTA STUDYJNA W LOTNICZYM POGOTOWIU RATUNKOWYM.

MECHANIKA LOTNICZA

• SZKOLENIE DO UZYSKANIA UPRAWNIENIA NA TYP STATKU POWIETRZNEGO CESSNA 152.

GŁÓWNE DZIAŁANIA

KADRA INSTRUKTORSKA

• CRI(SP)M UPRAWNIENIE INSTRUKTORA SZKOLENIA NA SAMOLOTY WIELOSILNIKOWE KLASY MEP(L) KIEROWANE DO INSTRUKTORÓW SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO OKL PWSZ W CHEŁMIE.

Terminy rekrutacji:

Uwaga! Nabory Uczestników/Uczestniczek na poszczególnych kierunkach studiów będą ogłaszane przed rozpoczęciem wsparcia, w postaci odrębnych komunikatów na stronie internetowej Uczelni/projektu, ze wskazaniem konkretnych terminów.

Pakiet dokumentów dla pracowników, zatrudnionych w charakterze instruktora szkolenia praktycznego w OKL PWSZ w Chełmie - CRI(SP)M:

Regulamin:

Załącznik 1 - Formularz zgłoszeniowy:

Załącznik 2 - Oświadczenie uczestnika:

Załącznik 3 - Klauzula informacyjna:

Załącznik 4 - Uzasadnienie potrzeby szkoleniowej:

Pakiet dokumentów rekrutacyjnych dla III roku Mechaniki i Budowy Maszyn - Specjalizacja Pilotaż samolotowy:

Pakiet dokumentów rekrutacyjnych dla IV roku Mechaniki i Budowy Maszyn - Specjalizacja Pilotaż śmigłowcowy:

Pakiet dokumentów rekrutacyjnych dla III i IV roku Mechaniki i Budowy Maszyn - Specjalność Mechanika Lotnicza:

WYNIKI REKRUTACJI

ico konakt