Pani Yuliya Mykytyuk i Pani Olena Sydorova  - studentki III roku stosunków międzynarodowych i członkinie Studenckiego Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych wzięły udział w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Zagrożenia bezpieczeństwa w procesach globalizacji. Zagrożenia polityczne” zorganizowanej przez PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Wydarzenie miało miejsce w dniach 16-17 maja 2019 roku w progach zamojskiej uczelni.

W drugim dniu obrad odbył się panel studenckich kół naukowych, w którym wystąpiły studentki PWSZ w Chełmie i wygłosiły referaty dotyczące politycznych zagrożeń bezpieczeństwa.

Pani Yuliya Mykytyuk przygotowała wystąpienie na temat polityki migracyjnej w perspektywie wyzwań dla bezpieczeństwa państwa. Z kolei Pani Olena Sydorova mówiła o tym, jaka jest rola organizacji międzynarodowych w zapewnianiu bezpieczeństwa w dobie globalizacji.