31 marca 2017
Katedra SlawistykiAktualności

IV KONKURS GRAMATYCZNY JĘZYKA ROSYJSKIEGO „SPRAWDŹ SIEBIE”

pod patronatem JM Rektora PWSZ w Chełmie
oraz Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy

28 marca 2017 roku w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie odbyła się IV edycja konkursu z zakresu gramatyki języka rosyjskiego dla szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs zorganizowany przez Katedrę Filologii Słowiańskiej zgromadził uczestników ze szkół średnich Zamościa, Włodawy, Dęblina, Korolówki i Chełma. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca.

Jury w składzie dr Teresa Giedz-Topolewska, mgr Anna Jakubczyk oraz mgr Ewelina Śmigielska wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Dmytro Varnakov, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie (opiekun Natalia Harasymiak)

II miejsce – Paulina Malec, II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu (opiekun Aleksandra Czarniecka)

II miejsce – Ksenia Diatlenko, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie (opiekun Natalia Harasymiak)

III miejsce – Dmytro Ratnykov, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie (opiekun Natalia Harasymiak)

III miejsce – Inna Cherenova, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie (opiekun Natalia Harasymiak)

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom !!!