9 czerwca 2021
Wyróżnione

Koniec prac budowlanych na lotnisku PWSZ w Chełmie coraz bliżej!

Nie ustają intensywne prace budowlane na uczelnianym lotnisku Akademickiego Portu Lotniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Obecnie układane są kolejne warstwy podłoża pod asfalt na powstających drogach kołowania Alfa, Charlie, Delta oraz zjazdu w drogę nieutwardzoną Golf II, będących częścią projektu modernizacji terenu lotniska pod nazwą Budowa sztucznej drogi startowej na lotnisku PWSZ w Depułtyczach Królewskich.

Rektor oraz kanclerz PWSZ w Chełmie na bieżąco monitorują przebieg budowy.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Dokładamy wszelkich starań, by ukończone zostały w założonym terminie. Obecnie studenci odbywają szkolenia na lotnisku w Radawcu, ale już od nowego Roku Akademickiego 2021/2022 będą mogli ponownie szkolić się w Centrum Lotniczym w Depułtyczach Królewskich – zapewnił Rektor, prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.