12 lutego 2020
AktualnościBiblioteka

Malarstwo Artura Szczypika w Bibliotece Głównej PWSZ w Chełmie

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Artura Szczypika. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w dniach od 8.02.2020 do 24.03.2020 r. w godzinach jej otwarcia.

Artur Szczypik urodził się w Siedliszczu. Malarstwem interesuje się od szkoły podstawowej. Lubi fotografować pejzaże, one też są głównym tematem kompozycji, które później służą jako punkt wyjścia przy malowaniu obrazów. Uczestniczył w plenerach malarskich (Siedliszcze, Rejowiec ), brał udział w wielu wystawach zbiorowych (Chełm, Łęczna, Kock, Warszawa, Toruń). Jest członkiem Stowarzyszenia Twórczego Prowincja w Siedliszczu.

Malarskie zainteresowania Artura Szczypika oscylują wokół tradycyjnego pejzażu. Autor w technice olejnej przybliża swoje najbliższe otoczenie zazwyczaj w kompozycjach otwartych. Jednak dotychczasowe dalekie przestrzenie coraz częściej zamienia na plany bliższe – mostek, kamienie, roślinne szczegóły.

Serdecznie zapraszamy!