2 listopada 2017
Katedra SlawistykiAktualności

Od Dubienki do Dołhobyczowa. Objazd naukowy studentów Slawistyki

Staraniem Koła Naukowego oraz Katedry Filologii Słowiańskiej, dzięki wsparciu finansowemu JM Rektora PWSZ w Chełmie, 24 października 2017 roku studenci Slawistyki mieli możliwość uczestniczenia w objeździe naukowym wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej. Podczas objazdu, trasa którego przebiegała od Dubienki do Dołhobyczowa uczestnicy zapoznali się ze specyfiką kulturową pogranicza polsko-ukraińskiego, a także z funkcjonowaniem przejścia granicznego w Zosinie i Placówki SG w Hrubieszowie. Serdecznie dziękujemy Komendantowi PSG w Hrubieszowie p. ppłk. SG Dariuszowi Łopockiemu, kpt. SG p. Zbigniewowi Nowosadowi oraz proboszczowi cerkwi w Hrubieszowie ks. mgr Janowi Kotowi za okazaną pomoc i życzliwość.