2 września 2021
Ogólnouczelniane

Pamięci ofiar II wojny światowej

1 września 2021 r. w ramach obchodów 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej przedstawiciele władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr hab. Józef Zając prof. PWSZ, prorektor ds. rozwoju, Senator RP, dr Beata Fałda prorektor ds. studenckich oraz przedstawiciele społeczności akademickiej chełmskiej uczelni złożyli wiązanki kwiatów przed mauzoleum na Górze Chełmskiej.

1 września 1939 roku wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej.

Od początku powstania przedstawiciele władz i społeczności akademickiej PWSZ w Chełmie dla uczczenia tego wydarzenia włączają się w miejskie obchody kolejnych rocznic tego wydarzenia.