21 stycznia 2020
Instytut Nauk Technicznych i LotnictwaAktualności

Przedstawiciele LOTAMS ponownie w PWSZ w Chełmie

20 stycznia 2020 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie ponownie gościli Pan Paweł Szymanek oraz Pan Artur Szymański – znani już chełmskim studentom, przedstawiciele LOT Aircraft Maintenance Services.

Przedstawiciele LOTAMS, firmy zajmującej się kompleksową obsługą samolotów pasażerskich dla linii lotniczych z całego świata, w tym Polskich Linii Lotniczych LOT, przedstawili studentom zasady rekrutacji oraz aktualną ofertę pracy na stanowisku mechanika lotniczego. Pokazali oni także ścieżkę kariery w tym zawodzie oraz systemem szkoleń, na które liczyć mogą  absolwenci chełmskiej Uczelni.
Wizyta zorganizowana została dla studentów I roku Mechaniki i budowy maszyn, którzy po ukończeniu dwóch semestrów studiów stają przed ważnym wyborem specjalności, na której będą kontynuować naukę. Spotkanie miało na celu ułatwienie tej decyzji, poprzez pokazanie szerokiej charakterystyki specjalności: Mechanika lotnicza. Zalety studiowania na tej specjalności przybliżył Dyrektor Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie Łukasz Puzio.

Dzięki współpracy z LOT Aircraft Maintenance Services absolwenci Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie mają szansę na zdobycie atrakcyjnej pracy w firmie obsługującej takie samoloty, jak m.in. Embraer 195 czy Boeing 787 Dreamliner.