23 września 2021
Ogólnouczelniane

PWSZ w Chełmie na Lubelskim Festiwalu Nauki

Za nami już wystawowa część XVII edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę 19 września 2021 rok. w godz. 10:00-16:00 na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Lubelski Festiwal Nauki to największe wydarzenie kulturalno-naukowe w Lublinie, które wpisało się w kalendarz aktywności akademickich. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”. Oprócz realizowanych projektów upowszechniających naukę, uczestnicy Pikniku mogli obejrzeć występy teatralne i taneczne, jak również wysłuchać koncertów chórów akademickich

Stoisko Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem min. z uwagi na fakt zaprezentowania nowoczesnego sprzętu, z którego na co dzień korzystają studenci w Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie. Pracownicy Uczelni odpowiadali na rozliczne pytania związane z charakterem studiów, wyposażeniem CSI, formą zajęć, itd. Bardzo ciekawie zaprezentował się także Instytut Nauk Rolniczych, promując Rolnictwo oraz najnowszy kierunek INR – Dietetykę i żywienie zbiorowe.

Najwięcej spojrzeń i atencji dostawali nasi dostojnie wyglądający lotnicy w mundurach, którzy zapraszali na studia lotnicze. Na specjalnie na tę okazję przywiezionym symulatorze lotów, młodsi i starsi zwiedzający czekali w kolejkach, by pod okiem studentów – pilotów zasiąść za sterami samolotu i wykonać wirtualny przelot nad Depułtyczami Królewskimi.

Studentki Pielęgniarstwa zaś, udzielały informacji o kierunku Pielęgniarstwo, ale też o najnowocześniejszym wyposażeniu Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej PWSZ w Chełmie.

Impreza pomimo deszczowej pogody okazała się dla przedstawicieli chełmskiej Uczelni bardzo udana, a jej stoisko najbardziej oblegane i chwalone.