17 września 2019
AktualnościOgólnouczelniane

PWSZ W Chełmie na Pikniku Naukowym w Lublinie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie jest współorganizatorem tegorocznego XVI LUBELSKIEGO FESTIWALU NAUKI.

15 września 2019 r. w ramach festiwalu na Placu Teatralnym w Lublinie odbyła się otwarta impreza plenerowa pod hasłem „PIKNIK NAUKOWY”. Swoje stanowisko prezentowała także  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Zwiedzający mieli okazję poznać osobiście wykładowców i studentów naszej Uczelni, którzy to prezentowali ofertę edukacyjną PWSZ w Chełmie oraz wybraną aparaturę laboratoryjną Centrum Studiów Inżynierskich. Dużym zainteresowaniem cieszył się robot przemysłowy, zastosowanie i możliwości kamery termowizyjnej, skaner 3D i aparatura do pomiarów sieci elektrycznej. Nad głowami zgromadzeni goście oglądać mogli uczelniane drony DJI MAVIC PRO XIAOMI FIMI XSE. Oblegany jak zawsze był symulator lotu, w którym startowali i samodzielnie lądowali mali i duzi pasjonaci lotnictwa. Dla uatrakcyjnienia symulowanego lotu, studentki Pielęgniarstwa mierzyły chętnym ciśnienie przed startem i po wylądowaniu. Wielu zainteresowanych wyraziło chęć odwiedzenia Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie.

Piknik Naukowy zapoczątkował odbywający się w dniach 16-20 września 2019 r. w aulach i laboratoriach wielu uczelni z Lubelszczyzny, w tym w PWSZ w Chełmie, cykl pokazów i wykładów naukowych podczas których uczniowie szkół podstawowych i średnich mają możliwość wysłuchania wykładów oraz obejrzenia doświadczeń, z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury naukowej.