13 sierpnia 2019
AktualnościOgólnouczelniane

PWSZ w Chełmie uczy bezpieczeństwa nad wodą

11 sierpnia 2019 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie wraz z zaprzyjaźnionym Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Chełmie zorganizowała wakacyjną akcję promocyjno-edukacyjną pn. „Bądź bezpieczny nad wodą”. Wydarzenie skierowane było do osób wypoczywających nad jez. Białym, głównie młodzieży z całego kraju. Głównym celem akcji była promocja bezpiecznego wypoczynku nad wodą, ale także promocja atrakcyjnych kierunków oferowanych przez PWSZ w Chełmie. Na przeprowadzenie pokazów zgodę wydały Władze Gminy Włodawy.

Podczas całodniowego eventu ponad kilkaset osób miało możliwość pomiaru ciśnienia krwi, glukozy, saturacji i wielu innych podstawowych badań, które przeprowadzili studenci kierunku Pielęgniarstwo PWSZ w Chełmie oraz Ratownicy WOPR w Chełmie. Udzielali oni instruktażu, jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak bezpiecznie przebywać nad wodą. Przeprowadzili także dynamiczne pokazy ratownictwa wodnego z użyciem sprzętu podręcznego oraz łodzi motorowej. Widok symulacji tonących osób i spektakularnej akcji ratowniczej ratowników WOPR przyciągnął tłumy wczasowiczów.

Wierzymy, że tą akcją przyczyniliśmy się do zwiększenia świadomości zagrożeń przebywania nad akwenami wodnymi oraz poznania pracy Ratowników WOPR i pomocy, jaką służą wszystkim wczasowiczom przebywającym nad jeziorem. Wydarzenie promowało także Punkt Pomocy Przedmedycznej PWSZ w Chełmie, który działa nad jez. Białym przez całe wakacje codziennie od godz. 10.00 do 17.00.
Zapraszamy!