12 lutego 2021
AktualnościWyróżnione

PWSZ w Chełmie wspiera chełmskie szkoły

12 lutego br. rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie w ramach wsparcia nauczycieli szkół z Chełma i regionu przekazał na ręce Wiceprezydent Miasta Chełm Doroty Cieślik oraz Dyrektora Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie Arkadiusza Kwiecińskiego 800 przyłbic ochronnych. Przekazane przyłbice zostały wyprodukowane dzięki inicjatywie rektora PWSZ w Chełmie, a pomysł został zrealizowany przy pomocy aparatury i urządzeń Centrum Studiów Inżynierskich.

– Walka z Covid 19 jest wielkim wyzwaniem dla całego społeczeństwa, a grupą szczególnie narażoną na zachorowania jest grupa pracowników oświaty. W sytuacji, gdy najmłodsi uczniowie wrócili już do szkół, a w marcu najprawdopodobniej powrócą maturzyści i uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej jest to szczególnie ważne. Przyłbice zostały wyprodukowane z wykorzystaniem wysoko wydajnej technologii wtrysku tworzywa do specjalnie zaprojektowanej wspólnie z Politechniką Lubelską i wykonanej w naszej uczelni formy – powiedział rektor PWSZ w Chełmie.

Warto podkreślić, że pomysł rektora Arkadiusza Tofila, prof. PWSZ w Chełmie, wykorzystania do produkcji przyłbic wydajnych wtryskarek zyskał zainteresowanie rektora Politechniki Lubelskiej.

– Dzięki współpracy między naszą Uczelnią a Politechniką Lubelską wyprodukowane przyłbice mogą chronić zarówno pracowników naszej Uczelni, Politechniki Lubelskiej jak również nauczycieli całego województwa lubelskiego. To dla nas bardzo ważne, by móc służyć całej społeczności lokalnej, a szczególnie wspierać nauczycieli w zapewnieniu im bezpiecznych warunków pracy – podkreślił rektor Tofil.

Inicjatywę wsparły zaprzyjaźnione z Uczelnią firmy PPMB S.A. Niemce oraz Dziedzik POSM Solution z Chełma.