5 października 2018
Katedra SlawistykiAktualności

Slawistyka na XV Lubelskim Festiwalu Nauki – 17.09.2018 r.

Podczas XV edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki nie zabrakło projektów edukacyjnych Katedry Slawistyki:

1. „Co wiemy o naszych Sąsiadach? Poznajmy Prawosławie!” – projekt zrodził się z ciekawości, by zobaczyć co dzieje się za bramą cerkwi, by poznać swojego Sąsiada. Z tą myślą studenci III roku: Natalia Siedlecka i Wojciech Sławatyniec odwiedzili cerkwie na Podlasiu i nagrali bardzo inspirujący i ciekawy wywiad o kulturze prawosławnej z księdzem Janem Grajko, proboszczem parafii św. Archanioła Michała w Kodniu. Kierownikiem projektu była pani dr Mirosława Kawecka.
  2. „Tот человек большой, кто выполняет дело с душой – sławni Rosjanie.” – celem projektu było zapoznanie uczniów z sylwetkami i osiągnięciami sławnych Rosjan. Na wstępie przedstawiono prezentację multimedialną na temat wybranych Rosjan z dziedziny nauki, literatury, muzyki itp. Następnie przeprowadzono warsztaty w formie różnego rodzaju gier i zabaw aktywizujących. Zademonstrowano, jak można uczyć się i zapamiętywać poprzez zabawę. Projekt podsumował quiz wiedzy z nagrodami. Kierownikiem projektu była pani mgr Ewelina Śmigielska, współorganizatorami – studentki III roku (Karolina Szpunar, Karolina Mendel, Iryna Sydoruk, Milena Zalewska).

Projekty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Uczestniczyli w nich uczniowie:  Zespołu Szkół Społecznych w Chełmie oraz Szkoły Podstawowej nr 8 im. B. Z. Wirskiego w Chełmie.

Dziękujemy za udział! Zapraszamy w przyszłym roku!