10 listopada 2021
Wyróżnione

Studenci PWSZ w Chełmie z medalami Mistrzostw Świata w Zapasach!

Miło nam poinformować, że dwoje naszych studentów Anhelina Lysak ze Slawistyki oraz Szymon Szymonowicz studiujący Bezpieczeństwo wewnętrzne odnieśli spektakularne sukcesy w Mistrzostwach Świata U-23 w Zapasach w Belgradzie.

Oboje 10 listopada 2021 r. byli gośćmi Rektora Uczelni dra hab. inż. Arkadiusza Tofila, prof. PWSZ w Chełmie.

Zawodniczka MKS „Cement-Gryf” Chełm Anhelina Lysak jako pierwsza reprezentantka Polski stanęła ze złotym medalem na najwyższym podium światowego czempionatu. Młodzieżowa Mistrzyni Świata to także Wicemistrzyni Europy Seniorek i młodzieżowa brązowa medalistka Mistrzostw Europy .

Szymon Szymonowicz również reprezentował MKS „Cement-Gryf” Chełm i zdobył na Mistrzostwach Świata brązowy medal.

Jestem ogromnie dumny, że nasi studenci odnoszą tak spektakularne sukcesy i reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Pragnąłbym, by stali się Państwo wzorem do naśladowania dla wszystkich studentów. Wzorem ogromnej pracowitości, wytrwałości i osiągania zamierzonych celów. Jednocześnie życzę Państwu dalszych sukcesów zarówno na niwie sportowej jak i w życiu osobistym – pogratulował studentom JM Rektor.