29 sierpnia 2019
AktualnościOgólnouczelniane

Sukcesy naszych Juniorów na 62. Samolotowych Mistrzostwach Polski Seniorów i 48. Samolotowych Mistrzostwach Polski Juniorów

W dniach 23 i 24 sierpnia niebo nad Częstochową stało się areną zmagań najlepszych pilotów w Polsce. Organizator zawodów Aeroklub Częstochowski, przy współpracy Aeroklubu Polskiego, przeprowadził dwie konkurencje nawigacyjne i 3 lądowania precyzyjne. Do rywalizacji przystąpiło 27 pilotów, w tym 3 pilotów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.
W klasyfikacji Juniorów najlepszym pilotem został Patryk Gąsior z PWSZ w Chełmie.
Konrad Partyka z Aeroklubu Lubelskiego został Wicemistrzem. II Wicemistrzem został Jan Kobus z Aeroklubu Częstochowskiego. Następne miejsca zajęli Kuba Książkiewicz (4 miejsce) i Damian Czak (5 miejsce) PWSZ Chełm.

Źródło: mchrzaszcz.com