12 marca 2021
Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie

V Konferencja Naukowa z cyklu „Nauka i praktyka – rolnictwo różne spojrzenia”

Dostęp do Konferencji ze względów technicznym możliwy tylko poprzez konto mailowe w domenie @gmail.com lub @student.pwszchelm.pl

Osoby zainteresowane tematyką konferencji, które nie są pracownikami lub studentami kierunku Rolnictwa PWSZ w Chełmie proszę o kontakt mailowy (do dnia 21. 03. 2021 r.): akocira@panschelm.edu.pl

Konferencja naukowa będzie dostępna pod linkiem:

Instytut Nauk Rolniczych wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Agrobiznesu serdecznie zaprasza na V Konferencję Naukową z cyklu „Nauka i praktyka – rolnictwo różne spojrzenia” nt. Prozdrowotne aspekty produktów rolnych i żywności, która odbędzie się 22 marca 2021 r. w formie zdalnej.

W imieniu komitetu organizacyjnego i naukowego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na V Konferencję Naukową w trybie zdalnym z cyklu „Nauka i praktyka – rolnictwo różne spojrzenia” nt.: „Prozdrowotne aspekty produktów rolnych i żywności”, organizowaną w dniu 22 marca 2021 r. przez Instytut Nauk Rolniczych PWSZ w Chełmie i Studenckie Koło Naukowe Agrobiznesu.

W produkcji rolniczej kładzie się duży nacisk zarówno na wielkość plonu, jak i jego jakość, w co wpisuje się tematyka tej konferencji. Współpraca środowiska naukowego z producentami rolnymi i otoczeniem gospodarczym daje możliwość wdrażania do produkcji rozwiązań, pozwalających na uzyskanie produktów charakteryzujących się wysoką zawartością składników odżywczych i bioaktywnych, co pozwala na produkcję żywności o podwyższonych walorach prozdrowotnych, tym samym zwiększając konkurencyjność i innowacyjność naszego rolnictwa. Organizowana konferencja naukowa stanowi ogniwo łączące badania o potencjale aplikacyjnym z praktyką, w którym transfer wyników badań naukowych ma niewątpliwie charakter wielokierunkowy.

Tematyka konferencji dotyczy szeroko rozumianych i aktualnych problemów związanych z rolnictwem, w tym praktyk rolniczych mających na celu uzyskaniu wysokiej jakości płodów rolnych.

dr hab. inż. Anna Kocira, prof. PWSZ w Chełmie
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego