12 kwietnia 2016

VI Międzynarodowe Seminarium Naukowe dla Studentów

Pedagogiczne Koło Naukowe Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza do udziału w VI Międzynarodowym Seminarium Naukowym dla Studentów Aktualne problemy społeczne w oczach młodego pokolenia.

VI Międzynarodowe Seminarium Naukowe dla Studentów jest poświęcone aktualnym problemom społecznym w Polsce. Analiza problemów społecznych została poprzedzona badaniami sondażowymi, które równolegle przeprowadzono wśród studentów Państwowego Niżyńskiego Uniwersytetu im. M. Gogola w Niżynie na Ukrainie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Badania ustaliły ranking aktualnych problemów ważnych w życiu społecznym z punktu widzenia ludzi młodych świadomych podejmowanej tematyki. Proponowana problematyka dotyczy szeregu zagrożeń, które leżą u podstaw zjawiska wykluczenia społecznego. Dalsze pogłębione badania na ten temat mogą przyczynić się do ustalenia kierunków rozwijania działań profilaktycznych zapobiegających rozszerzaniu się zjawisk zaburzających życie społeczne takich, jak: stan opieki zdrowotnej, zdrowy styl życia czy dostęp do dóbr kultury. Inne problemy ściśle wiążą się z poprawą jakości życia całego społeczeństwa, a szczególnie młodego pokolenia, które rozpoczyna swoje samodzielne życie, karierę zawodową i swój udział w życiu społecznym.